קבוצת "יגאל קורן" קבלה החלטה אסטרטגית לתמוך ולשקם, מעשית בשטח, לא דיבורים ריקים, בהנחה יפה, מפעלים קטנים ובינוניים. אנו בקבוצת "יגאל קורן" מנוסים ומומחים בשיקום ארגוני תעשייה קטנים ובינוניים, בייעול מערך הלוגיסטי, שיפור שיטות והתמרת (בניה מחדש) הארגון, ללוות את התהליך עד סופו ולהתאימו לזמנים החדשים. אנחנו פועלים בשילוב עם ההנהלה ומשתמשים באמצעים הקיימים בארגון, נאפיין את מצב הארגון וע"פ מסכנות האפיון נבנה תכנית ארגונית בסיסית מתאימה, נתאים תכנית עבודה תכליתית, נבנה טבלת תזרים מזומנים פעילה אשר תשמש כבסיס לתפעול הארגון במועילות נכונה. ניצור דו שיח עם הלקוחות ונכין תכנית אסטרטגית לשיווק. עד כאן זו רק דוגמית! מלאכת השיקום מורכבת ובשיתוף איתכם נצליח.

בארגוני התעשייה והעסקים מעלים על נס את תרומתם הרבה והחשובה של העסקים הקטנים לכלכלת המדינה. מעריכים מאוד את יוזמתנו להקמת עסק, את יצירת מקורות תעסוקה המשמשים בסיס מחייה למשפחות רבות.

לאורך השנים המדינה מקצה כספים ומשאבים רבים לעזרה ולתמיכה ב-עסקים הקטנים, אך ריבוי הרגולציה סביב התהליך מאפשרת רק לאחוז קטן מבין העסקים הקטנים ליהנות ולהעזר במשאבים אלה. בסופו של יום אנחנו אלה הממשיכים ללא העזרה הכספית, להתמודד ולהמשיך.

P

 

 

 

 

 

השמועה על הקמת עסק קטן במקומותינו מקבל מיד נראות שלילית וזאת משום שמחקרי הסטטיסטיקה בשנים האחרונות מראים שמתוך כמות העסקים הקטנים והבינוניים הנפתחים בשנה נותרים פעילים לאחר חמש שנים רק כ – 10% מהם. נתוני הסטטיסטיקה אמנם אמיתיים, אבל אל להם להטיל ספק אשר ישפיע על החלטתנו. יש לעודד את רוח היזמות ולסמוך על יכולת האינטליגנציה הטבעית שלנו לפתח עסק. אמנם יש סיבות טובות להפסקת פעילות הארגונים מחד, וגם סיבות להצלחות מנגד.

ארגון אשר יעוץ מתאים, יבדוק את החזקות והסיכונים, יכין תכנית עסקית יישומית ונכונה ויפעל על פיה, בסיס הארגון יהיה איתן, ירוויח ויפעל לאורך שנים.

בסך הכל רציתי לבנות עסק, לא גדול קטן, להתפרנס קצת מעל הממוצע, להקים משפחה, ילדים, מכונית נוחה ולחיות. היה לנו מוצר טוב הרווחנו לא רע, גם הבנק הרוויח וחייך אלינו. לימים העסק גדל ואיתו גדל מחזור הכספים הוספנו כוח אדם בתחילה אשתי ולימים גם את הילדים. חלום של עסק משפחתי, גאוות המשפחה.טבעם של חלומות הוא, שברגע מסוים מתעוררים והמציאות נראית אחרת.

מזה שנים העסק מתנהל בהנהגתנו, היו זמנים טובים הרווחנו כסף. בזמנים פחות טובים הסתדרנו, היו בעיות שונות התגברנו עליהם והמשכנו הלאה.  מה זאת אומרת התגברנו?!  כדי שנוכל למכור הורדנו מחיר, כשהיה חוסר במזומנים לקחנו הלוואות, הרווחיות ירדה אולי נעלמה. לא ניהלנו את העסק הוא התנהל מעצמו. זה קריסת העסק.

והיום: מה קרה לנו מיום שפתחנו את העסק?   קצת עייפים, אבל עם אותו מרץ ואותו האגו. אנחנו לא מרימים ידיים, שואפים ונחושים להציל ולשקם את הארגון, לשם כך נוותר על האגו, הצלה הארגון ושיקומו חשוב מכל. נקלוט יועץ אשר בשילוב אתנו יתמיר (בניה מחדש), ישקם את הארגון וינתבו לדרך חדשה ולהצלחה. מכאן חברים יוצאים לדרך ויפה שעה אחת קודם. בהצלחה.