כל סיפור הצלחה מתחיל ברעיון בסיסי, אולם על מנת להוציא רעיון מן הכורח אל הפועל יש צורך במוטיבציה והנעה עצמית, או במילים אחרות בתשוקה בוערת בפנים שמהווה כוח מניע ובאמצעותה ניתן להתגבר על מכשולים ולצלוח אתגרים בלתי נמנעים, שהנם חלק מהתהליך.אם תשאלו אנשים כמו יעל ארד לדוגמא, שנחשבים לסיפורי הצלחה מקומיים היות ופרצו את גבולות הבלתי אפשרי כיצד עשו זאת, התשובה שתקבלו תהיה – בעזרת הנעה עצמית ויצירת תנופה שהניעה עוד ועוד תהליכים, בניגוד לדעה הרווחת לפיה ספורטאים מציבים דגש על המקצוענות כעל הקריטריון הראשי שאחראי להצלחה שלהם. לדעת רובם, הייתה זו האמונה שלהם בכוחם לפלס דרך אל המטרה, ששחקה תפקיד גדול יותר.

כל שינוי מתחיל מבפנים. האומנם?

טיפוח התשוקה– ההנעה שמובילה להצלחה

טיפוח התשוקה– ההנעה שמובילה להצלחה

על מנת לטפח את התשוקה עליכם לעבור טרנספורמציה, אולם בניגוד לאמונה הרווחת כי שינוי מתחיל מבפנים, במקרה הזה ההיפך הוא הנכון ובכל ההקשרים הרלוונטיים להצלחה בעולם העסקים ובתחומים מקצועיים, קודם קיים צורך בביצוע שינוי חיצוני.
הסביבה שבה אנו נמצאים על בסיס יומיומי אינה תומכת בדרך כלל בטיפוח התשוקה ולכן, השלב הראשון הוא לוודא שאנו מוקפים בסביבה תומכת וחיובית, מכל ההיבטים.התנאים הללו יאפשרו לשינוי לחלחל פנימה ובהמשך לשנות אותנו גם מבפנים ולאפשר לנו לפרוץ קדימה ולהוביל גם אחרים לעבר המטרה.
אם תהיתם כיצד תוכלו לעשות זאת בעצמכם ללא הנחייה, להלן 8 השלבים דרכם תצטרכו לעבור כדי להגשים את המהפך.

על מנת לטפח תשוקה בוערת כדי להגשים יעדים עליכם לעבור דרך 8 שלבים –

על מנת לטפח תשוקה בוערת כדי להגשים יעדים עליכם לעבור דרך 8 שלבים

על מנת לטפח תשוקה בוערת כדי להגשים יעדים עליכם לעבור דרך 8 שלבים

1. שרפו את כל הגשרים –על מנת להתחייב לתהליך עליכם ליצור מצבים שלא יאפשרו וויתור גם בהתמודדותך מול האתגרים הכי קשים. במקום הזה, רשתות ביטחון אינן באות בחשבון כליל.
2. התחייבו למטרה לחלוטין –על מנת להתחייב למטרה, עליכם להקיף את עצמכם"במעוררי תשוקה" ויזואליים. בין אם אלו שלטים, פתקים הממוקמים אסטרטגיתאו תמונות המציירות נתיב ברור, שיהוו תזכורת תמידית למטרות אותן הנכםרוצים להשיג.
3. אנשים חיובים יוצרים אנרגיה חיובית –לאנשים הסובבים אותנו ישנה השפעה גדולה עלינו, לכן אם ברצונכם לעורר את התשוקה, עליכם להקיף את עצמכם באנשים חיוביים ובעלי מוטיבציה גבוהה, שיאמינו בכם ובדרכם החדשה בניגוד לאנשים שליליים אשר חוזים מראש את כישלונכם.
4. העשירו את עצמכםבידע מעורר השראה על בסיס יומיומי – רעיון הנו מעין ניצוץ שממלא את הגוף בהשראה אך זו תחושה שתקפה רק לפרק זמן קצר. על מנת לשמור על הגחלת בוערת בפנים עליכם לקרוא מידע מעורר השראה בתחום, שיעזור לכם להתרומם ולהתמלא בתשוקה בוערת ותמידית.
5. שמרו על הסביבה שלכם חיובית – הסביבה שלנו היא מקור האנרגיה שלנו בין אם בעולם הפרטי ובין אם בעולם העסקי, לכן שימו לב למקורות האנרגיה אליהם אתם חשופים על בסיס יומיומי והחליפו מקורות שליליים במקורות חיוביים. כך למשל אם הנכם אוהבים לצפות בטלוויזיה, הימנעו מתסריטים אשר מותירים בלבכם ריקנות והתמקדו בסרטים על אנשים גדולים ובעלי תשוקה לחיים, מהם תוכלו לשאוב השראה.
6. DRESS TO SUCCESS– זה נשמע שטחי אולם למראה שלנו ישנה השפעה רבה על ההרגשה הכללית שלנו וכן על הרושם שאנו מותירים על אחרים. אם ברצונכם להרגיש כמו "ביג שוט" עליכם להיראות כמו "ביג שוט"ולהרגיש טוב עם המראה שלכם באופן כללי.
7. תפסו פיקוד ותכנתו את עצמכם מחדש –מערך האמונות שלנו מושפע לא פעם מהתניות ומזיכרונות העבר. אם ברצונכם לעורר את התשוקה הפנימית, עליכם ממש לתכנת את עצמכם מחדש, במלוא מובן המילה. לאמץ מנטרות חדשות ולשנן אותן לפני השינה, להשמיע מוזיקה מעוררת השראה ולראות בעיני רוחכם את נקודת השיא, תמונה עם ההתגלמות שלכם לאחר שהגשתם את המטרות אליהן אתם שואפים.

8.אל תחשבו יותר מדי –ברוב המקרים, עם המחשבה החיובית מגיעה גם המוטיבציה המתאימה.אך אם לא נפעל מיד, המוטיבציה תדעך ותפנה את מקומה לחששות וסייגים. לכן אל תעבדו על תכנית חומש, ואין טעם לתכנן את כל הצעדים טרם הפעולה, אלא פשוט עשו את הצעד הראשון, מבלי לחשוב על התוצאות או על ההשלכותוכבר תהיו צעד אחד קרובים יותר להשגת המטרה.

האם להצלחה יש סוד?

ובכן, התשובה היא שהמרכיב הראשי של ההצלחה הוא אינו סוד. אולם הוא מרכיב שחלק גדול מדי מן האנשים פשוט לא עושה בו שימוש. יש תמיד לזכור כי עשייה היא חלק מהותי בהגשמת כל יעד והגעה לכל מטרה. לכן,ביישום נכון של שמונת השלבים המצוינים לעיל- ואם תהיו ממוקדים ותשמרו את הגחלת בוערת תמיד –אין שום סיבה לחשוש. ההצלחה תגיעואיתה כיבוש כל המטרות, השאיפות והיעדים.

בעזרת ליווי עסקי – תוכלו להגדיל את הסיכויים לטיפוח התשוקה ולהשגת מטרות ויעדים

בעזרת ליווי עסקי - תוכלו להגדיל את הסיכויים לטיפוח התשוקה ולהשגת מטרות ויעדים

בעזרת ליווי עסקי – תוכלו להגדיל את הסיכויים לטיפוח התשוקה ולהשגת מטרות ויעדים

ברוב המקרים, לאנשים אשר מצליחים להשיג את המטרות והיעדים שהם קבעו לעצמם ישנה תשוקה בוערת בפנים המובילה למוטיבציה גבוהה בהשוואה לאדם הממוצע. למרות הנטייה לחשוב כי מוטיבציה או תשוקה הן תכונות מולדות אותן אי אפשר לטפח,בפועל אין זה כך, מכיוון שבעזרת ליווי עסקי תוכלו לחרוג מעבר לגבולות המוכרים, לעורר ולטפח את התשוקה הפנימית, להתחייב לתהליך ולהאמין שההצלחה היא בלתי נמנעת.

כיצד מתחילים?יגאל קורן – השיטה המודולרית להצלחה בעסקים

פשוט בוחרים במסלול ליווי עסקי ממוקד ויעיל, אשר יעזור לכם לטפח את האמונה ולנצל את יכולת ההנעה הטבעית שלכם כדי לבנות תשתית עסקית יציבה וחזקה שתוביל אתכם בדרך המהירה להצלחה.

כדי להתחיל בתהליך, צרו קשר כבר עכשיו ונצא לדרך!