חשוב שנייה על המטרה שהצבת בפניך, עד כמה אתה באמת מחויב אליה? חושב שבהינתן תנאים ספציפיים תוותר עליה? ומה אם הייתי אומר לך שאתה יכול להעצים באופן בל יתואר את התשוקה הזו להשגת המטרה? שאתה יכול לרצות את המטרה שלך כל כך שלא תתייאש ולא תוותר עליה תחת שום תנאי?

זה אפשרי כשאתה באמת ובמלוא הכוח מתחייב למטרה שהצבת בפניך ובמקום לקוות שתשיג את המטרה, אתה יודע שתעשה הכל ותמצא את הדרך להגיע אל המטרה – ויהי מה!

אם תשאלו אנשים שפרצו את גבולות הבלתי אפשרי כיצד עשו זאת, כמו יעל ארד לדוגמא,התשובה שתקבלו תהיה – בעזרת הנעה עצמית ויצירת תנופה שהניעה עוד ועוד תהליכים. לצד האמונה שלהם בכוחם לפלס את הדרך אל המטרה, ששחקה תפקיד גדול יותר.

אז נכון, רובנו לאניחנובאותה במוטיבציה עצמית חזקה, בהנעה ובתשוקה שבוערת ללא חת מבפנים, אותה תשוקהשמאפשרת לנו להתגבר על מכשולים ולצלוח אתגרים בלתי נמנעים בדרך אל המטרה. אך צריך לזכור כי:

מעשים גדולים הם תוצאה של הרבה מעשים קטנים!

תוכל לטפח את התשוקה הבוערת ואת המוטיבציה העצמית החזקה באופן מכוון עם הגישה הנכונה, ותגיע אל היעד בידיעה ששום דבר לא יעמוד בדרכך אל ההצלחהושהיא בוודאות בוא תבוא.

כיצד תוכל לעשות זאת בעצמך ללא הנחייה?

להלן 8 השלבים לטיפוח תשוקה בוערת שאם תעבור דרכם – תכבוש כל יעד שתציב לעצמך!

  1. שרוף את כל הגשרים –על מנת להתחייב לתהליך עליך ליצור מצבים שלא יאפשרו לך וויתור גם בהתמודדותך מול האתגרים הכי קשים.כאשר חיילים יודעים שיש להם מסלול מילוט בקרב, הם נלחמים פחות קשה, מה שמעניק לאויב יתרון אסטרטגי להכשיל אותם בשדה הקרב. מה הפתרון? לשרוף את מסלולי המילוט. איך בפועל תעשה זאת?

צור פעולות קטנות ומחייבות והכנס אותן לאורח החיים, פעולות שלא יותירו לך ברירה אלא להתקדם קדימה,פעולות שיגרמו לך להחליט להתקדם אל עבר המטרה. אתה תלחם בכל הכוח כאשר אתה יודע שאין לך ברירה אחרת. הרוב המכריע מוותר לעצמו ולא נלחם 'עד מוות'. אתה רוצה להיות כמו הרוב או להצליח?

  1. תתנהג כאילו כבר הגעת למטרה–עשה דברים, התנהל ואמץ הרגלי חיים כאילו אתה כבר נמצא בתוך ההצלחה. ואלו יהיו הרגלי חייך כאשר תגיע כבר להצלחה. הקף את עצמך"במעוררי תשוקה" ויזואליים. בין אם אלו שלטים, פתקים או תמונות הממוקמים אסטרטגית על צג המחשב שלך, בחדר העבודה, במטבח ועוד – אותן תזכורות ויזואליות תמידיות שמציירות נתיב ברורלמטרות אותן אתה רוצה להשיג.
  2. אנשים חיובים יוצרים אנרגיה חיובית –לאנשים הסובבים אותנו ישנה השפעה גדולה עלינו, לכן הקף את עצמך באנשים חיוביים ובעלי מוטיבציה גבוהה (בניגוד לאנשים שמשפיעים עליך באופן שלילי ומהווים מכשול בדרך למטרה). הקף עצמך באנשים שכבר נמצאים איפה שאתה רוצה להיות, שתומכים ומאמינים בך ובדרך שלך. אנשים אשר קשורים באופן ישיר למקום שאליו אתה שואף להגיע.עשה זאת עוד לפני שתגיע למטרה וכשתתנהג ותקיף עצמך באנשים שהם כבר חלק מהיעד, תגיע למטרה! אנשים שקרובים אליך יהיו שונים ובעלי השפעה חיובית עליך, יעניקו לך לא רק השראה אלא גם ידרבנו ויניעו אותך להצליח.
  3. העשר את עצמךבידע מעורר השראה על בסיס יומיומי – התעניין ותרחיב את האופקים מדי יום בדברים בהם תהייה עסוק לכשתגיע למטרה. קרא מידע, ספרים, האזן לקלטות שעוסקים בתחום שיעוררו בך השראה. שיעוררו את אותו הניצוץ שממלא את הגוף בתשוקה עזה להשיג את המטרה. זהו חלק מהדרך ובסופה תגיע למטרה.
  4. דמיין עצמך במטרה ושמור על הסביבה שלך חיובית ונקייה מהשפעות שליליות –הגישה שלך תהייה שונה, אתה תתנהל באופן אחר וגם ההשראה תתגבר. החלף את מקורות האנרגיה השלילייםבחיוביים, למשל הימנע מתסריטים אשר מותירים בלבך ריקנות, מצפייה בחדשותותתמקד במקורות שמעוררים בך שמחה, הנאה, השראה ומעצימים את התשוקה למטרה,כגון צפייה בסרטים על אנשים גדולים ובעלי תשוקה לחיים. כי כשאתה מדמיין שאתה היכן שאתה רוצה, אתה מתנהל בהתאם ומקיף עצמך בסביבה שמעודדת אותך להצליח ואתה תגיע אל המטרה.
  5. DRESS TO SUCCESSהתנהלוהתלבש כמו שאתה מדמיין את עצמך כשאתה כבר מצליח. תעשה זאת כבר עכשיו, הפוך את זה לעניין יומיומי, התלבש והתנהג כמו שאתה מדמיין לעצמך, הפוך את זה לחלק מחייך וממך– ובכל פעם שתעשה זאת, תחזק את הדמות שאתה בפועל שואף להיות. כשההרגלים הללו הופכים להיות חלק בלתי נפרד מחייך, הרי שאתה כבר שם.
  6. תפוס פיקוד ותכנת את עצמךנפשית–דמיין את עצמך כשאתה כבר מצליח, מה אתה אוהב לעשות, מה אתה רוצה לעשות? איך נראה המשרד שלך? איך הוא מריח? דמיין שאתה כבר שם לאחר שכבשת את יעדך. עשה זאת בעת שאתה מאזין למוזיקה לבחירתך שמעוררת בך השראה ומעניקה לך אנרגיה. התמד בעשייה הזו על בסיס יומי (אל תשכח להחליף תקופתית את המוזיקה)ותצליח ליצור חיבור נפשי – נוירוני בין המקום בו אתה רוצה להיות לבין הרגשה טובה וזו תזכורת נפלאה על בסיס יומי לתשוקה הבוערת שתניע אותך אל עבר המטרה. הרי הפרסומות עובדות עלינו בדיוק באותו האופן, אז למה לתת לאחרים לתכנת אותך? תכנת את עצמך ותהייה מי שאתה, לא מה שאחרים רוצים או חושבים שכדאי לך. תהייה ותתנהג כמו שאתה רוצה להיות כשתשיג את המטרה.
  7. אל תחשוב יותר מדי ופעל–תחליטעל פעולות קטנות בכל פעם שיקדמו אותך למטרה ובצע אותן באומץ. לאחר ביצוע הפעולה מגיעה המוטיבציה.אך אם לא תפעל מיד, תפנה דרך לחששות וסייגים. לכן,אל תעבוד על תכנית חומש, ואין טעם לתכנן את כל הצעדים טרם הפעולה, אלא פשוט עשה את הצעד, מבלי לחשוב על התוצאות או על ההשלכותוכבר תהיה צעד אחד קרוב יותר להשגת המטרה.

 

הצעדים הללו לקראת המטרה, קטנים ככל שיהיו כל אחד לחוד, אך יחד הם מתאגדים להבאתך אל המטרה, הם אלו שמסייעים לך להעצים את התשוקה בכל שלב ושלב ולהניע אותך קדימהבמעשים.

אם תיישם את הפעולות הללו, התשוקה למטרה תמשיך לבעור–היא תסייע לך להתגבר על כל מכשול, להתמקד בתוצאות חיוביות ולהצליח להגיע אל המטרה.

חושש שלבד יהיה לך קשה לעבור את השלבים הללו?

בעזרת אימון וליווי עסקי תוכללטפח תשוקה ולהשיג אתהיעדים שלך!

מוטיבציה ותשוקה הן תכונות ניתנות לטיפוח, שמי יגאל קורן, הנני מאמן ומלווה עסקים להצלחה אמיתית בדרך מוכחת זו מזה שנים רבות. באמצעות אימון וליווי עסקי תוכל גם אתה לעורר ולטפח את התשוקה הפנימית שלך, תוכל לדעת שאתה תצליח, שאין מכשול שיעצור אותך ושההצלחה שלך היא בלתי נמנעת!

כיצד מתחילים?יגאל קורן – השיטה המודולרית להצלחה בעסקים

פשוט בוחרים במסלול ליווי עסקי ממוקד ויעיל, אשר יעזור לכם לטפח את האמונה ולנצל את יכולת ההנעה הטבעית שלכם כדי לבנות תשתית עסקית יציבה וחזקה שתוביל אתכם בדרך המהירה להצלחה.

כדי להתחיל בתהליך, צרו קשר כבר עכשיו ונצא לדרך!