אחד הנושאים המעסיקים את רוב בני האדם ובעלי משפחות בפרט הוא הכלכלה. באופן טבעי רווחה כלכלית תורמת מאוד לרווחתו של האדם, מסירה דאגות ומעניקה שקט נפשי. בהיעדר רווחה כלכלית מתחילים לחצים ומתחים נפשיים, שיכולים בראש ובראשונה לגרום לנזק בריאותי והתפתחות מחלות וכמובן גם למשברים, איבוד שליטה וניהול מוטעה ומזיק של כלכלת הבית.

כיום ניהול כלכלת הבית הוא עסק לכל דבר! שני מרכיבים עיקריים בניהול כלכלת המשפחה עומדים אחד למול השני – הוצאות / הכנסות והם שמניעים את המערכת מהצלחה למפלה וההיפך, אין אפשרות להוציא את מה שאין!!! יעוץ ואימון בכלכלת המשפחה עוזרים ומלמדים לארגן את החיים ולהתנהל ממה שיש.

ניהול כלכלת המשפחה אומר התמודדות והתמצאות בהרבה מאוד תחומים בחיים: התנהלות למול בנקים, רשויות, תכנון נכון של הוצאות, התמצאות בנושא ביטוחים, ניהול נכון של קניות, הצבת מטרות מקדמות בחיים ועוד. ברגע שתפתחו את הראש ותתחילו לשנות ולכוון את הרגלי הצריכה שלכם, תופתעו לגלות עולם שלם של הזדמנויות להוזיל עלויות ולחסוך בהוצאות במקומות שאפילו לא חשבתם עליהם!

במסגרת הייעוץ והאימון בכלכלת המשפחה נתמקד בכמה תחומים בעלי חשיבות גדולה מאוד בדרך לשינוי:

  1.     עריכת מאזן חודשי מצוי ואימון כדי להתאימו למה שיש.
  2.     אין אפשרות להוציא את מה שאין!!
  3.     להימנע מפעולות שגורמות לנו להוציא את מה שאין – דחיית סיפוקים.
  4.     לארגן את נושא הביטוחים במשפחה ולבנות את העתיד הפנסיוני.
  5.     אין אפשרות להוציא את מה שאין!!
  6.     לבנות תוכנית הערכות לסיכונים ולהפתעות בלתי צפויות בחיינו.
  7.     להכין תוכנית למימוש יעדים לדוגמא: אירוע משפחתי קרב, חופשה מיוחלת, החלפת רכב וכו'.
  8.     לשנן וליישם – אין אפשרות להוציא את מה שאין!! בארגון וניהול נכון אפשר להשיג הכל!!

 לאחר סיום הניתוח הכלכלי והצעות לשיפור המצב מתחיל החלק של האימון, בו תקבלו כלים שיעזרו לכם להתמודד עם השינוי ויביאו אתכם למימוש הדברים הדורשים טיפול.

משך כל עבודתי וניסיוני כ-מאמן אישי למשפחות ולעסקים נחשפתי לניהול כושל והתמודדות שגויה עם מצבים כלכליים, אשר הביאו למפלה ולמשברים עסקיים ומשפחתיים, משברים שעמדו כאיום גדול על הקשרים המשפחתיים והמשכיותם. דבר אחד בולט חזר על עצמו בכל תהליך אימון והוא שכל אדם יכול ורוצה להצליח ובכל אחד חבויים כלים להתמודדות עם מצבים, כלים אותם הוא צריך לגלות בעצמו, דבר הקורה במהלך האימון.

אני מאמין שבכולנו טמונות היכולות להצליחובכל זאת המורכבות הכרוכה בהתמודדות עם החיים, מקשה על כל אדם בוגר היוצא לדרכו העצמאית ועל כל משפחה מתחילה עם או בלי ילדים, את הדרך. אף אחד לא נולד עם ידע מקצועי לחיים ועם הכשרה שתכוון אותו איך להתמודד עם מצבים, איך לנהל תקציב, מה חשוב יותר או פחות, המשמעות של לקיחת סיכונים בחיים ועוד. התנהלות שגויה גורמת לנו לעשות טעויות שהמחיר עליהן כבד מאוד תרתי משמע. בקלות, לצערנו אנו נשאבים למציאות שכזאת ובהיעדר עזרה והכוונה כלכלית מקצועית, הבור הזה יכול רק להעמיק ולשאוב אותנו אליו – כלפי מטה.

השלב הראשון לצאת מן המערבולת הקשה הזאת הוא להכיר בכך שעל אף מאמצינו הקשים לשרוד, להתגבר ולייצב את מצבנו אין בכוחותינו ובכישורנו להתמודד עם המצב וצריך לפנות לעזרה ולקבל הכוונה כלכלית מקצועית, שתעזור לנו להתייצב על מסלול חיינו, להתחיל לעשות החלטות נכונות המשפיעות כל כך על אורח חיינו ולהגיע למצב של התנהלות כלכלית נכונה, שתגרום לנו לטפס מעלה עד לאושר ולשקט הנפשי המיוחל.

אזרו כוחות משותפים בבית ועשו את הצעד הראשון בדרך למהפך של חייכם!  פגישה ראשונה אינה כרוכה בתשלום או בכל התחייבות מצידכם.