בכל אחד מאיתנו שוכנת לה פרה קטנה..

רבי אחד ותלמידו הנאמן הגיעו לעיירה קטנה דלת מראה ואמצעים, אשר תושביה היו אף הם עניים ודלי אמצעים. הוא הבחין בעיירה בבית קטן והרוס בו גרה משפחה קטנה, זוג הורים ושלושה ילדים. הרבי שוחח עם אב המשפחה ושאל אותו לנוכח הדלות מסביב כיצד הם מתקיימים למחייתם. האיש ענה כי יש להם פרה קטנה המניבה חלב ממנו הם מכינים גבינות ומחליפים סחורה בעדו וכך הם מתקיימים. הרבי בירך את האיש לשלום והלך, בדרך ביקש הרבי מתלמידו למצוא את הפרה של העני ולהשליך אותה לתהום. תלמידו של הרבי חש שאין הדבר נכון לעשות, שכן זהו מקור פרנסתם היחיד של הזוג העני וברגשות מעורבים ציית למורו ועשה כן. השנים עברו ורגשי החרטה המשיכו ללוות את התלמיד עד שעזב את מורו והחליט לחזור לאותה עיירה כדי להתוודות על המעשה שעשה. כשהגיע לעיירה התפלא לראות את המקום מטופח, את הבית יפה ונקי ואת הילדים מתרוצצים שמחים בחצר. פנה התלמיד לבעל הבית ושאל אותו כיצד יתכן הדבר? האיש השיב לו בהתלהבות שהפרה שהייתה מקור פרנסתם נעלמה והם נאלצו למצוא מקור אחר לפרנסה ולפתח מיומנויות חדשות, אשר לא ידעו שהם מסוגלים להם וכך בעצם הגיעו להישגים שלהם כיום.

מוסר ההשכל במשל זה הוא שלכל אחד מאיתנו יש תלות בפרה קטנה המגבילה אותנו ואינה מאפשרת לנו לפתח את כישורנו ויכולותינו. אנו מסתפקים "בבטוח" במה שהפרה נותנת לנו מבלי להרחיב אופקים ובכך למעשה מנציחים מצב של בינוניות, שאינו מאפשר לנו לפקוח את עינינו לראות, לגלות ולהגשים את היכולות שלנו.

מהי הפרה שלך? כיצד תדחוף אותה לתהום?

עצמאים רבים חווים פער משמעותי בין היכולות המקצועיות שלהם לבין התוצאות העסקיות וההצלחה המתבקשת בשוק בו הם פועלים. העולם בו אנו חיים הוא מאוד דינאמי ותחרותי וכל בעל עסק יודע כי כדי להיות בטופ ולהתבלט על פני האחרים, עליו לפעול בתבונה ומקצועיות ולהיות מאורגן ומנוהל נכון בהתאם לתנודות הקיימות בשוק ולשם כך עליו לקבל ליווי לעצמאיים ולהיעזר במאמן אישי מקצועי.

האימון האישי הוא שיטת עבודה מעשית ויישומית, אשר מסייעת לכל אדם להגיע לפריצת דרך ולשינוי המבוקש בחייו. ליווי לעצמאים באמצעות אימון אישי יעיל ואפקטיבי לכל עצמאי בעל עסק גם אם הוא כרגע בתנופה. בפן העסקי ה-אימון אישי מביא לשיפור התוצאות העסקיות ולייעול תהליכי עבודה. במסגרת ליווי לעצמאיים, האימון האישי נותן הסתכלות אחרת ומענה תכליתי לצרכי העסק, המנהל, המנכ"ל, צרכים שיווקיים ועוד.

כעצמאי קטן ובעל עסק עלייך להתייחס לפרמטרים הבאים, אשר בדרך כלל מאפיינים עסקים קטנים כשבעל העסק הוא גם המנכ"ל גם איש המקצוע גם איש הכספים ואשתו עזר כנגדו בכל, ומה יוצא מזה? ראו סימולציה של הדמית מצבים ותשובות עצמאים.

  1. מהם הרווחים שלך? לא יודע.
  2.  כמה כספים אתה מוציא בפועל?  אין לי מושג.
  3.  האם יש הפרדה בין חשבון העסק לבין החשבון המשפחתי? בודאי שאין.
  4.  הערכה של רווחיות גבוהה ממה שיש בפועל. כי לא יודעים בדיוק מה קורה בעסק.
  5.  בשל התנועה בבנק מקבלים אשראי גדול, המטעה את אופן החשיבה לגבי הרווח של העסק.  ולאן זה מוביל?
  6.  הערכות נמוכה לסיכונים. אין הפרשה סדירה של סוציאליים (פנסיה, ביטוח חיים וכו') מפני שמנהל החשבונות מפריש  לסוציאליים בסוף השנה כדי לא לשלם מס. יש כסף מפרישים אין כסף לא מפרישים. וממה חיים בפנסיה? מה עושים  אם קורה משהוא לאורך החיים?

 איך ממנים את השמחות?

רוב התשובות נמצאות בעצם ב " יעוץ לכלכלת המשפחה " מפני שעסקים קטנים ואו אנשים עצמאים שלובים עם כלכלת המשפחה.  (ראה כלכלת המשפחה).

לאחר האפיון מגיע שלב האימון עם איש מקצוע, אשר יחד איתו ובהתאם לממצאים מכינים תוכנית אימון שבמהלכה ילמד המתאמן  להשתמש בכלים שיעזרו לו להתמודד בכל מצב  ויובילו אותו ואת העסק  לצמיחה המיוחלת.

לפגישת היכרות ללא תשלום התקשרו: 050-5440560

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 בברכה

יגאל קורן