עסקים משפחתיים נמנים לרוב עם עסקים קטנים. המורכבות של ניהול עסק משפחתי נובעת מהרצון לנהל את העסק ולהוביל אותו להצלחה, תוך מעורבות רגשית תמידית, אשר מלווה ולעיתים קרובות גם פוגעת בניהול העסק ובהחלטות המתקבלות בו.

עסקים משפחתיים מתחילים בדרך כלל מחזון משותף ותשוקה אמיתית להצלחה, לכולם רצון אמיתי למנף את העסק, אך לכל אחד כמובן יש את הדעה שלו ודרך החשיבה שלו, מה שמביא לעיתים קרובות לניגוד אינטרסים בין הנפשות הפועלות, ממשיך לארגון לקוי של המערכת וניהול כושל בסופו של דבר של העסק.

רוב המשפחות בעסקים משפחתיים בטוחות בתחילת הדרך בליכוד שלהם, באחדות ובמטרה המשותפת המניעה את כולם. כולם בטוחים ששום דבר לא יוכל לשבור או להרוס את הליכוד והקשרים החזקים ביניהם וההתלהבות והחזון מניעים אותם קדימה מבלי לעצור ולתת את הדעת על דברים שעלולים ליצור חילוקי דעות שיובילו בהמשך למשברים.

בתי עסק ועסקים משפחתיים בפרט צריכים לעבור הכשרה מסוימת של אימון אישי, כדי להבטיח ארגון בפנים העסק וניהול נכון שיקדם את העסק וימנף אותו להצלחה. בטחון ואמונה הם דבר חשוב מאוד ובכל זאת לכל אדם דפוסי חשיבה שונים וללא הכשרה מתאימה הדרך למחלוקת תהיה קצרה ביותר. זאת עובדה!

בעסקים משפחתיים יש יתרונות ויש חסרונות ובכל מקרה באמצעות אימון אישי ניתן למנף את היתרונות ולהתמודד נכון עם החסרונות, באופן כזה שיוביל תמיד לצמיחה ולא לקריסה. גם עם משברים יש דרך להתמודד.

היתרונות בעסק משפחתי לכאורה:

מחויבות גבוהה ואחריות מרובה לכל הנפשות הפועלות בעסק

נאמנות הדדית המחזקת את העסק ותורמת לליכוד המשפחה

ערכים משותפים המבוססים על ערכים משפחתיים

אכפתיות ורמת מעורבות גבוהה

תקשורת פתוחה יותר

הרווחים לבסוף נשארים בתוך התא המשפחתי

 

* * היתרונות הם גם לפעמים החסרונות..

 

חלק מהחסרונות בעסק משפחתי:

סיכון כלכלי, שכן זהו מקור הפרנסה המשותף לכולם

משקעים משפחתיים המהווים מכשול בעסק

העסקת בן משפחה שאינו מתאים לתפקיד

הימנעות מהערות על טעויות והתנהלות לא נכונה

מריבות בבית שממשיכות ללוות אתכם גם בעסק

דילמה בחלוקת התפקידים בעסק, לרוב לא בהתאם לכישורים

דפוסי התנהגות והרגלים של הבית העוברים באופן טבעי גם לעסק

רגישות גבוהה יותר

כל הזמן ביחד, אין הפסקה אחד מן השני

יש דרכים שונות לטפל בעסק משפחתי ולהוליך אותו להצלחה וזה שונה מעסק לעסק. לכל עסק הבעיות והמורכבות שלו  וניתן לפתור הכל במסגרת האימון האישי לעסקים משפחתיים.

 

זכרו!! כל דבר ניתן לשנות, לתקן ולשפר את המצב, אך תמיד תמיד זה תלוי אך ורק בנו!!! 

ניסיוני רב השנים באימון אישי וב- אימון אישי לעסקים משפחתיים בפרט חשף אותי לכל כך הרבה מקרים ומצבים היכולים לקרות לכל משפחה. מצבים שאפילו, בהיעדר הכוונה ואימון, הגיעו למצבים בלתי הפיכים, אשר מוטטו הן את העסק המשפחתי והן את התא המשפחתי. כל מקרה וכל מצב נתון לתיקון ושיפור. הדרך תמיד פתוחה לשינויים ותמיד נכונה להצלחות, הכל תלוי כמובן במידת הנכונות וההיענות מצידכם לחולל את השינוי.

 

 

לפגישת היכרות ללא תשלום התקשרו: 050-5440560

בברכה

יגאל קורן