אימון אישי-היכן באמת נמצאות המושכות

לפניכם משל קצרצר, שימחיש לכם היכן באמת נמצאות המושכות..

בוקר אחד הגיעו העובדים למשרד וגילו מודעת פטירה תלויה על לוח המודעות. במודעה היה כתוב כך :"אתמול נפטר אדם שמנע את התקדמותכם בחברה, הנכם מוזמנים להיפרד ממנו באולם הכנסים בשעה 10:00". בתדהמה הביטו זה בזה עובדי המשרד ומיהרו לאולם הכנסים לחלוק כבוד אחרון ולגלות מיהו בעצם אותו אדם, אשר מנע את התקדמותם בחברה. במרכז האולם עמד ארון קבורה פתוח למחצה והעובדים ניגשו אליו בזה אחר זה מסבים פניהם בתדהמה מהארון. בתוך הארון הייתה מונחת מראה ולידה פתק קטן שבו כתוב: ישנו רק אדם אחד שיכול להגביל את ההתפתחות שלך והאדם הזה הוא אתה!!

החיים שלנו שופעים בהזדמנויות, הזדמנויות שלצערנו לא כולם ממהרים לנצל ועקב כך מתמלאים חייו של כל אדם באכזבות והחמצות. איך פספסתי את הטיול אחרי הצבא כי לא חסכתי כסף, איך לא אמרתי את הדברים הנכונים בראיון העבודה, איך לא התקבלתי ללימודים שרציתי ובסוף התפשרתי ולמדתי משהו אחר, איך נקלענו לחובות כאלה? ואיך ואיך ואיך ושק ההחמצות הולך ומתמלא ונעשה כבר יותר ויותר, כל כך כבד שהוא מעיב על האושר שלנו, כל כך כבד שהוא מונע מאיתנו להתמקד במשהו אחר בחיים, כל כך כבד שהוא פשוט משאיר אותנו לעמוד במקום ממורמרים מבלי להבין שבעצם ישנו רק אדם אחד שיכול להשליך את השק המיותר והאדם הזה הוא אני!!!!!

מאחר ואנו יודעים מי הוא האשם במצב בו אנו נמצאים, אנו מפסיקים לחפש את האשמים ומתחילים לפעול בעניין. מחפשים מאמן טוב שיכול להתחבר לאג'נדה שלנו, אשר יוביל אותנו לצמיחה, היכולת לעשות שינוי נמצאת בכל אחד מאיתנו. המאמן והמאומן עורכים ביחד תוכנית עבודה ויוצאים לדרך. לאורך הדרך ובהתאם למצבים הקרויים בדרכנו המאמן נותן למאומן כלים שיעזרו לו להתמודד עם מצבים. המיקוד באימון הוא בהווה ובמבט עתידי, תוך שינוי תבניות חשיבה שהמאומן גדל עליהן ואינן מאפשרות לו להשיג את מטרותיו. המאומן לומד להביט מנקודות מבט שונות על הבעיות ולמצוא פתרונות חדשים. המעבר מתקיעות לצמיחה משפרת את הביטחון העצמי של האדם ומכאן בהכרח משתנה היקפו וסביבתו.

מתי אדם זקוק לאימון?

האימון האישי משמש ככלי עזר ליציאה ממצבים שונים שהאדם נתקל בהם לאורך חייו. בעצם כל אחד זקוק לאימון, כל אחד נמצא במצב של תקיעות כזאת או אחרת בחייו ולכל אחד יש מה לשפר ויעדים אותם הוא היה רוצה להגשים, מה שחסר לו זה יכולת ההנעה קדימה שתגרום להגשמת שאיפותיו. מהות האימון האישי היא להניע את האדם לכיוון עשייה. כל אדם יכול להצליח – זה תלוי רק בו!!

האימון האישי מביא את הבן אדם להגשמת שאיפותיו ויישום תוכניותיו. אימון הוא שיטת עבודה מעשית ויישומית, אשר מסייעת לכל אדם להגיע לפריצת דרך ולשינוי המבוקש בחייו. במסגרת האימון האישי נתמקד ב:

טיפוח ההבנה שהאדם הוא הכוח היוצר בחייו ובידיו לחולל את השינוי.
פיתוח יכולת השגת מטרות ויעדים בתחום האישי והמקצועי.
פיתוח יכולת התמודדות עם שינויים.
הקניית טכניקות לשם שיפור המיומנויות המקצועיות והבינאישיות.
ניהול אפקטיבי בעבודה.
קידום יכולת קבלת החלטות בצמתי החיים.
שיפור מערכות יחסים.

באמצעות אימון אישי:

תשפרו את יכולות הניהול, המיקוד והתכנון שלכם.
תגלו את הפוטנציאל והיכולות האישיות הטמונות בכם.
תפתחו יכולת להתמודד עם משברים וקונפליקטים.
תשפרו את היכולת לאזן בין המשולש בית, משפחה, עסק.
תלמדו איך להפוך את המשברים להזדמנויות.

תחילת הדרך להתפתחות אישית היא במודעות עצמית. סוד ההצלחה לצמיחה ולשינוי טמון ביכולתו של האדם ליצור את התנאים שיביאו לסיפוק צרכיו והגשמתו האישית. אימון אישי היא הדרך לשינוי המיוחל ובטח שלא נבירה ממושכת בעבר, אלא ראייה לעתיד. אימון אישי שם דגש בתפיסה שהתוצאה של היום היא נקודם הפתיחה של מחר. אימון אישי מלמד אותנו למצות את הפוטנציאל והיכולות הטמונות בנו, מלמד אותנו לשים את הדגש בעיקר ולא בתפל תוך עשייה מתמדת ונכונות להתמודד עם הקושי הכרוך בשינוי ההרגלים שלנו.

אל תפחדו מקשיים וכישלונות, בנו אתם את עצמכם ואת המציאות שלכם. באימון אישי תקבלו את הכלים להתמודד עם החיים והקשיים הקיימים בדרך, בצורה נכונה ויעילה יותר. הצלחתו של אימון אישי מתחילה בהבנה הבסיסית שאנחנו היחידים שיכולים לבצע מהפך בחיינו. אנחנו היחידים שיכולים להשפיע על האושר וההצלחה שלנו בחיים. מערכת היחסים החשובה ביותר בחיינו היא מערכת היחסים שיש לנו עם עצמנו והיא הבסיס לצמיחה ולאושר שלנו.

אז במקום לבזבז עוד רגע יקר בחרטה על העבר, תנו מקום לגחלת הפנימית שלכם הדורשת מכם את השינוי. תתחילו אימון אישי מקצועי שיצייד אתכם בכלים הדרושים לחייכם, מתוך אמונה כי כל עוד נעשה – אנחנו נצליח!!

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

למה צריך אימון אישי?